Фізіотерапевтичне відділення

Завідувач відділення – Сергій Іванович Тамазликар ( 1977р.н. ).

Сергій Тамазликар народився в с. Нові Петрівці Вишгородського р-ну Київської обл. , однак після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986р. разом із сім’єю переїхав на проживання у Чернівецьку обл.

У 1994 році поступив на навчання до Буковинської медичної академії, у 2000 році отримав диплом лікаря за спеціальністю « Лікувальна справа» , а через рік, пройшовши інтернатуру, отримав сертифікат лікаря- терапевта.

2003 році пройшов курси спеціалізації «Фізіотерапія» при Львівському Державному медичному університеті. Відтоді працює на посаді завідувача фізіотерапевтичним відділенням Івано-Франківської ЦМКЛ. У 2013 році Сергій Тамазликар отримав I –шу кваліфікаційну категорію за спеціальністю « Фізіотерапія ».

Фізіотерапевтичне відділення на базі ЦМКЛ було засноване в червні 1998року . У структурі відділення працюють кабінет електролікування , світлолікувальний кабінет, кабінет високочастотної терапії, інгаляторій, кабінет озокерито – парафінолікування, кабінет масажу та лікувальної фізкультури.

Для надання медичної допомоги пацієнтам у відділенні використовують преформовані та природні фізичні фактори : постійний електричний струм низької напруги ( гальванізація, електрофорез), імпульсні струми низької напруги малої та середньої частоти (діоденамотерапія , ампліпульстерапія, електросон, електрокомбайн «Soleo Galva»), імпульсний струм високої частоти низької напруги (д’арсонвалізація), постійне, імпульсне,бігуче низькочастотне магнітне поле, високочастотні електромагнітні поля (електричне поле ультрависокої частоти,високочастотне магнітне поле,мікрохвилі.

Для лікувальних процедур також використовується ультразвук, ультрафонофорез , електроаерозоль терапія, ультрафіолетове випромінювання , пайлер – світло, червоні та інфрачервоні промені.

З новітніх методів представлені : ударно- хвильова терапія, та фракційне ви тяжіння хребта.

У відділенні виконуються різні види масажу та проводяться заняття з лікувальної фізкультури. У продовж року у фізіотерапевтичному відділенні отримують допомогу понад 4000 пацієнтів, тут проводиться 70-80 тис. процедур на рік. Допомогу пацієнтам надає один лікар, та 14 працівників молодшого та середнього персоналу.