1. /
  2. Про нас
  3. /
  4. Додаткова інформація

Додаткова інформація

Обґрунтуванням технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Апарат штучного кровообігу як багатофункціональна система, тимчасово перебиратиме на себе функцію серця і легень, підтримуючи адекватну циркуляцію крові та належний вміст кисню в організмі.

Дане обладнання представляє систему роликових насосів, які забезпечують рух крові через оксигенатор, де відбувається газообмін та терморегулюючого пристрою, який забезпечує регуляцію температури тіла під час штучного кровообігу. Наявне комп’ютерне програмне керування. Також включено системи для контролю тиску, температури, а також засоби безпеки, такі як детектори бульбашок, детектори низького рівня рідини у резервуарі.

Наявність центрифужного насосу, дозволяє різко зменшити пошкодження органів та тканин, внаслідок руйнування форменних елементів крові. А за наявності спеціальних розхідників (спеціального оксигенатора та системи магістралей для довготривалого екстракорпорального кровообігу), даний прилад можна використовувати як апарат для ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація) (штучна легення) у пацієнтів з вираженою серцевою слабкістю та важкою легеневою патологією (штучне серце).

Обладнання потрібно під час операцій на серці, при яких наявність серцевих скорочень буде значно ускладнювати хірургічне втручання, а також при операціях, що вимагають відкриття камер серця або при роботі на судинах, що постачають кров до серця.

Обладнання дозволить забезпечити механічну циркуляцію та оксигенацію крові, минаючи при цьому серце та легені. Апарат спрямовує кров із верхньої правої камери серця (правого передсердя) до спеціального резервуара, який називається оксигенатором. Всередині оксигенатора кисень потрапляє в кров через мембрану і зв’язується з гемоглобіном в еритроцитах. Це призводить до того, що кров перетворюється з темної (бідної на кисень) а яскраво-червону (насичену киснем). Надалі проходячи через фільтр кров рухається через контури АШК до організму, найчастіше до аорти. З аорти кров рухається по всій іншій частині тіла. Таким чином, поки хірургічна бригада працює в безкровному хірургічному полі, АШК дозволяє підтримувати перфузію інших органів і тканин тіла.

Визначення вартості предмета закупівлі відбувалося з врахуванням наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020р № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», який має рекомендаційний характер. 

Замовник ознайомився з аналогічними товарами, які, не будучи ідентичними, мали подібні характеристики і складалися зі схожих компонентів, що дозволяє їм виконувати одні і ті ж функції. 

До уваги було прийнято ринкову ціну, яка встановлювалася безпосередньо на реальному ринку під впливом співвідношення попиту і пропозиції, та ціну конкретних угод, які відбулись на вільному ринку під впливом ринкових факторів.

Під час визначення очікуваної вартості до уваги взято наступні закупівлі

ID: UA-2018-03-23-000940-b

22 300 000,00 грн.

ID: UA-2018-08-17-001711-c

16 000 000,00 грн.

ID: UA-2019-04-18-002110-a

22 000 000,00 грн.

ID: UA-2021-03-31-004728-c

13 000 000,00 грн.

До формування опису предмета закупівлі залучали фахівців замовника, які відповідають за подальше використання обладнання що закуповується, також залучено кардіохірургів України з різних медичних установ.

Використовували загальнодоступну інформацію щодо цін яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі в електронній системі закупівель “Prozorro”). 

Застосовано метод порівняння ринкових цін для визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, з використанням загальнодоступної відкритої інформації про ціни. 

Здійснено пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну, до якої відноситься в тому числі:

інформація про ціни товарів що міститься в електронній системі закупівель “Prozorro” та на торгівельних електронних майданчиках.

Застосована формула

Цод = (Ц1 +… + Цк) / К,

де:

Цод – очікувана ціна за одиницю;

Ц1, Цк – ціни, отримані з відкритих джерел інформації, приведені до єдиних умов;

К – кількість цін, отриманих з відкритих джерел інформації.

Зазначена закупівля здійснюється за рахунок різних джерел фінансування, у тому числі за рахунок коштів, що надходять з Національної Служби Здоров’я України.