Стажування в клініках Прибалтики Друк E-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 15 травня 2018 10:44

Протягом тижня, з 07.05. по 11.05. 2018р. група лікарів з усієї України  перебувала на стажуванні в клініках Прибалтики. Стажування проходили лікарі отоларингологи, хірурги, рентгенологи і гінекологи  в Республіканській клініці Литви  міста Каунасу, лікарі анестезіологи в Тартувській Університетській клініці (Естонія) та лікарі отоларингологи в  Східно-Талліннській  центральній клінічній лікарні. Стажування організував відділ із залучення інвестицій, міжнародної допомоги, співробітництва та маркетингу центральної міської клінічної лікарні.

Лікарі  ІФ ЦМКЛ поділились враженнями від стажування:

-        Олексій Дячок – керівник групи, економіст відділу  міжнародного співробітництва ЦМКЛ: пройшов стажування з міжнародної економіки. Без сумніву не може не вражати комплектація обладнання та організація роботи ведучих клінік Європи. Міжнародний відділ розміщений у двох поверховій будівлі з двома залами, бізнес зоною та 10-ма робочими кабінетами. Всі служби розміщені в окремих корпусах, які з’єднанні між собою 3.5 км підземних переходів. Естонські та литовські колеги в клініках з  радістю поділились з нами досвідом організації роботи клінік та домовились про подальшу   співпрацю. Всім учасникам було видано міжнародний сертифікат про стажування.

-        Наталія Богуш –  лікар-отоларинголог:

стажування за кордоном збагачує кругозір лікаря, розширює підхід до обстеження, лікування та ведення пацієнтів. З литовцями легко комунікувати, тому що розуміють наші проблеми, оскільки вирішували такі ж питання в недалекому минулому. Хороше обладнання та підготовка спеціалістів у західній Європі дає можливість перейняти досвід найсучасніших підходів в медицині.

-         Андрій Панчак – лікар хірург :

мав можливість стажуватися в області хірургії в Республіканській клініці Каунасу. Керівники клініки організували нам "круглий стіл", де ми обговорили організацію медичної служби у Литві, її особливості та проблеми. Надалі кожен із нас протягом тижня брав участь у роботі відділення. Вразили європейські ремонти, чистота, обладнання операційних та сама система "хірургії одного дня". Асистував на декількох операціях. Взяв участь  в IX Всеєвропейському хірургічному конгресі  м. Клайпеда, на якому обговорювали актуальні питання хірургії, представили іноваційні технології. Також пройшов міні-курс по 3D лапароскопії "Aesculap".  У загальному з таких стажувань вертаєшся з багажем емоцій, нових знань та досвіду.

-        Ярослав Семкович – лікар анестезіолог

стажування проходило у клініці анестезіології та інтенсивної терапії Тартуського університету. Навчання проходило у 3 цикли. Робота у відділенні анестезіології, робота у відділенні інтенсивної терапії та знайомство із принципом роботи станції екстреної медицини, яка є прикладом для наслідування багатьом розвиненим країнам Європи.