Оперативне втручання здійснили 76-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом.
Технологію TAVI застосовують для лікування пацієнтів з високим хірургічним ризиком, яким протипоказані операції на відкритому серці. В ЦМКЛ імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та без зупинки кровообігу.
У стислому вигляді транскатетерний клапан, який імплантують, є досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатний рідний клапан.
Операційна команда відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії: завідувач ІКРК, серцево-судинний хірург Олег Совтус, кардіохірурги Світлана Сарапук та Володимир Двірник, кардіоанестезіологи Андрій Вовчук та Олег Тодорів, лікар-кардіолог Юлія Бартків, молодший медичний персонал (Іванна Кутова, Валентина Прислопська, Леся Битківська, Вікторія Дрогомирецька)
Такі сучасні технології операцій доводять, що вада аортального клапана – не вирок!
Наша пацієнтка зараз почуває себе добре та активно реабілітується, хоч до операції була фактично прикута до ліжка і мала скарги на задишку при найменшому фізичному навантаженні. Бажаємо їй якнайшвидшого одужання
Дякуємо за співпрацю та неоціненний досвід ментору, проктору Андрію Хохлову та представнику фірми Medtronic Іллі Марцинюку. Вдячні за підготовку та кардіологічний супровід пацієнтки нашим лікарям – завідувачці відділення кардіології Ользі Вербовській, професору Сергію Федорову, кардіологу Юлії Садівській та всьому колективу відділення кардіології.
За сприяння в організації та можливість постійно розвиватись директору ЦМКЛ Тарасу Масляку та медичному директору Олегу Ціхоню.