1. /
  2. Новини лікарні
  3. /
  4. Лікарі ЦМКЛ спільно з...

Лікарі ЦМКЛ спільно з польським професором провели ряд успішних операцій для людей з вадами серця

10 квітня 2023 року

7 складних оперативних втручань для пацієнтів з набутими вадами серця здійснили в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Допомагав нашим лікарям польський професор кардіохірургії та трансплантації Міхал Зембала.

Для 2 пацієнтів провели заміну частини аорти, натомість встановивши протез. Під час операції лікарі кардіоанестезіологи-перфузіологи застосовували штучний кровообіг, а також гіпотермію (знижували температуру тіла до 28 градусів).

«Аневризма аорти – захворювання, під час якого аорта (найбільша судина тіла людини) розширюється і при підвищенні тиску може тріснути. Це є великою загрозою для життя і в більшості випадків приводить до смерті», – розповідають лікарі-кардіохірурги ЦМКЛ.

Завдяки тому, що пацієнти звернулися вчасно та була успішно проведена операція загрози їхньому життю вже немає, почуваються добре та проходять реабілітацію в ЦМКЛ.

Для 3 пацієнтів з поєднаними клапанними вадами серця – протезування клапанів в умовах штучного кровообігу.

«Це хворі високого ризику та з складними захворюваннями клапанів серця. Більшість часу ці пацієнти раніше проводили в лікарні, оскільки вдома їх стан одразу погіршувався», – говорить лікар-кардіохірург Світлана Сарапук. 

Загальна втома, виражена задуха, набряки нижніх кінцівок, перебої в ритмі серця – основні симптоми таких захворювань. Операція на клапані серця полягає в його заміні (протезуванні) або ремонті (пластика). Завдяки проведеним операціям покращиться якість та тривалість життя пацієнтів. Всі прооперовані пацієнти почувають себе добре, закінчують реабілітацію і найближчим часом будуть виписані зі стаціонарного лікування.

Також було виконано невідкладну операцію у пацієнта, який поступив в ЦМКЛ з діагнозом ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія (біль в ділянці серця в спокої), критичне ураження стовбура правої коронарної артерії (звуження однієї з артерій, що кровопостачає серце на більше, аніж 90%).

«Враховуючи те, що пацієнт в минулому вже переніс інфаркт міокарда, потрібно було діяти якнайщвидше, оскільки в будь-який момент  єдина артерія, що кровопостачає серце пацієнта могла закритись, що становило високий ризик для життя хворого. Тому операція була виконана позачергово», – розповідає Світлана Сарапук.

Кардіохірурги ЦМКЛ вдячні професору Міхалу Зембалу за співпрацю з метою порятунку життя наших пацієнтів. Плануємо подальші спільні консультації та операції з польським професором.

Для запису на консультації, оперативні втручання та щоб дізнатись додаткову інформацію про майбутні приїзди професора Міхала Зембали звертайтесь в наш контакт-центр:

+380951031030; +380670999111