Антибіотикорезистентність (стійкість до антибіотиків) є однією з найбільших проблем сучасної медицини. Препарати, які ще декілька років тому були ефективними, сьогодні втрачають свої позиції і їх використання вимушено обмежується.
Стійкість до антибіотиків ставить під загрозу ефективну профілактику та лікування будь-яких інфекцій. Виникає тоді, коли бактерії змінюються під впливом ліків. Антибіотики перестають працювати, а інфекційні хвороби не піддаються лікуванню.
З 18 до 24 листопада відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до антибіотиків.
Відділ інфекційного контролю ЦМКЛ нагадує 2 найважливіші правила прийому антибіотиків:
- Приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря!
У жодному разі не слід вживати їх для профілактики захворювань чи під час грипу та застуд. Антибіотики дійсно можуть врятувати життя. Та вони не лікують віруси, наприклад, ті, що викликають застуду, грип або COVID-19. - Не соромтеся запитувати у лікаря рекомендацій, якщо вам щось не зрозуміло щодо прийому антибіотиків. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас виникнуть будь-які побічні ефекти.
При появі будь-яких симптомів нездужання слід не займатись самолікуванням та вчасно звертатись за медичною допомогою. Мийте руки, уникайте контактів з хворими та вакцинуйтесь. Пам’ятайте, профілактика хвороб – найкращий спосіб уникнути антибіотикорезистентності.