Мікрохірургії ока

Cтворено у 1996 році (тоді офтальмологічне відділення). З 2000 року його очолює Головчак Галина Михайлівна, лікар-офтальмолог вищої кваліфікаційної категорії з більш ніж двадцятирічним стажем роботи.

На даний час відділення хірургічного профілю, розгорнуте на 30 ліжок (частина з них з денним перебуванням). У відділення працюють 5 лікарів-офтальмологів: Головчак Галина Михайлівна, завідувач відділенням, Матіяш Тетяна Романівна, лікар-офтальмолог вищої категорії, Савич Андрій Іванович, лікар-офтальмолог вищої категорії, Романюк Мар’яна Іванівна, лікар першої категорії, Масляк Юлія Тарасівна, молодий спеціаліст. Також у відділенні працює 11 медичних сестер і 9 молодших медичних сестер, які надають кваліфіковану сестринську допомогу, ретельне виконання лікарських призначень та забезпечують догляд за хворими.

2015 року у відділенні проведено капітальний ремонт, повністю оновлено м’який і твердий інвентар. Для покращення надання офтальмологічної допомоги придбано нове діагностичне обладнання та облаштовано офтальмологічний кабінет у консультативній поліклініці ЦМКЛ.

Щороку у нашому відділенні отримують кваліфіковану офтальмологічну допомогу близько 1200 жителів міста і області. За 10 місяців 2016 року уже проведено більше 300 оперативних втручань, більшість з них – це видалення катаракти методом факоемульсифікації (ультразвуком). Також наші хірурги-офтальмологи проводять антиглаукомні операції (синустрабекулоектомія, непроникаюча глибока склеректомія, задня склеректомія) , пластику птеригію, пластичні операції при патології повік, видаляють доброякісні новоутвори повік та кон’юнктиви, видалення сторонніх тіл переднього відрізку ока.

Окрім хірургічної допомоги, пацієнтам доступне і терапевтичне лікування з наступними захворюваннями:

  • глибокий і поверхневий кератит і кератопатія;
  • склерит і епісклерит;
  • увеїт, хоріоретиніт;
  • ірит, іридоцикліт;
  • гемофтальм, ендофтальміт;
  • гострі розлади кровопостачання сітківки і зорового нерва;
  • запальні і дегенеративні захворювання сітківки і зорового нерва;
  • глаукома;
  • діабетична патологія очного яблука.

Належна увага приділяється вчасному і ранньому виявленню і лікуванню хворих на глаукому. У лікуванні використовуються консервативні і мікрохірургічні методики.

Пацієнтам у нашому відділенні доступні такі методи діагностики:

візометрія, біомікроскопія, гоніоскопія, діафаноскопія, офтальмоскопія, офтальмохромоскопія, периметрія, тонографія, тонометрія (в тому числі і безконтактним методом), еластотонометрія, ехобіометрія, кератометрія, рефрактометрія, розрахунок сили ІОЛ.