Урологія

Завідувач Котурбаш Володимир Теодозійович народився 22.07. 1953 року в м.Івано-Франківську.

З 1987 року по даний час завідувач урологічним відділом ЦМКЛ.

- Член Европейської Ассоціації урологів. Асоціації урологів Прикарпаття, Асоціації урологів України, Асоціації онкоурологів Ураїни.

- Стаж роботи за спеціальністю 40 років,загальний стаж 40 років

- Неодноразово нагороджувався грамотами адмістрації лікарні, грамотами та відзнаками міського голови.

- Автор та співавтор 29 друкованих праць.

- Автор свідоцтва про винахід.

- Уролог вишої кваліфікаційної категорії.

- Неоднарозово проходив стажування на в урологічних клініках Німеччини та Чехії.

Урологічне відділення розгорнуте на 40 ліжок, має у своїй структурі необхідні підрозділи які забезпечують його функціонування. Це операційний блок, палати, цистоскопічна, маніпуляційна, перев'язочна, кімната для лікарів та персоналу.

Основним завданням відділення є забезпечення населення доступною, висококваліфікованою, спеціалізованою, консультативно-діагностичною та лікувальною допомогою на основі концентрації та інтенсивного використання сучасного обладнання із застосуванням новітніх передових методик лікування та лікування захворювань сечовидільної та чоловічої статевої систем.

В урологічному відділенні за 2015 рік проліковано 1303 хворих, проведено 533 оперативних втручань на сечостатевій системі різного ступеня складності, із них: простатектомії 120-140, пієлолітотомії 35-60, уретеролітотомії 20-30, трансуретральні резекції аденоми простати 50-80 та інші. Середня тривалість лікування 10,2, летальність 0,2.

У лікувально-діагностичному процесі користуємося "Галузевими стандартами" затвердженими МОЗ України. В співпраці з суміжними відділеннями проводяться сучасні лабораторні, рентгенологічні обстеження, ультразвукова діагностика.

На теренах відділення провдяться малоінвазивні діагностичні та лікувальні ендоскопічні маніпуляції, такі як цистоскопія, цистоскопія з біопсією різної локалізації та складності. Під УЗ наведенням проводиться пункція та склерозація кіст нирок, дренування гнійних утворів нирок та заочеревинного простору, постановка пункційних нефростом, що значно пришвидшує темпи виздоровлення пацієнтів. Також працює кабінет дистанційної літотрипсії, оснащений літотриптором «Dornier Compact Sigma» з ультразвуковим наведенням.

Спеціалізація відділення: малоінвазивна і сучасна діагностика, лікування усіх урологічних захворювань згідно Європейських та світових стандартів. Переважна більшість операцій проводиться за допомогою ендоскопічного обладнання (без розрізів) або через невеликий прокол (відеоендоскопічно), що дає можливість скоротити терміни лікування, зменшити травматичність.

Ендоскопічні операції: Ендоскопічне розсічення стриктури уретри, трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР простати) з приводу аденоми, склерозу, раку; трансуретральна резекція (ТУР-біопсія) сечового міхура, трансуретральна резекція (ТУР) уретероцеле, постановка тимчасових та постійних стентів при обструкції верхніх сечовивідних шляхів різної етіології, контактна літотрипсія.

Також, сумісно з лікарями відділення інвазивних методів діагностики і лікування проводиться: емболізація судин нирок. Після постановки уретральних стентів при обструкції верхніх сечовивідних шляхів проводиться планова дистанційна або контактна літотрипсія.

Також проводиться весь комплекс стандартних відкритих операцій на органах сечовидільної та чоловічої статевої систем при захворюваннях крайної плоті, стриктурах та травмах уретри, водянці оболонок яєчка, кіст додатку яєчка, варикоцелє, фімозі, конкрементах усіх відділів сечовивідної системи (нирок, сечоводах, сечового міхура); пластичні та реконструктивні операції при вроджених вадах розвитку, сечоміхурово-вагінальних та сечовідних норицях; малоінвазивні операції при стресовому нетриманні сечі у жінок; лікування онкопатології в екстренних випадках усіх відділів сечовидільної та чоловічної статевих систем (резекції нирок, нефуретеректомії, цистектомії, радикальні простатектомії).

Консервативне та оперативне лікування запальних захворювань органів, зокрема, пієлонефритів, циститів, орхоепідидимитів, простатитів.

Лікарі відділення є членами Асоціації урологів Прикарпаття, Асоціації урологів України, Асоціації онкоурологів Ураїни, відвідують курси тематичного удосконалення новітніх оперативних та консервативних методик в Україні та закордоном, беруть участь з доповідями у науково - практичних загальноукраїнських та міжнародних конференціях, проходять навчання в Європейській школі урологів, є авторами і співавторами багатьох наукових публікацій та статтей.

З початку свого створення відділення є клінічною базою кафедри урології Івано-Франківського національного медичного університету. У відділенні та в умовах нашої поліклініки проводять консультативний прийом та лікування д.м.н. професор Зеляк Микола Володимирович, доц. к.м.н. Антонів Р.Р. Тут проходять навчання студенти ВУЗу, лікарі-інтерни, проходять повний об'єм спеціалізації та підвищення кваліфікації лікарі урологи та сімейні лікарі. На базі нашого відділення виконані та виконуються наукові роботи на здобуття наукових ступенів кандидатів медичних наук Стасюком Т.В., Біликом І.В., Тріщем В.І., Скоропадом Н.Т., Федорівом А.І.

Окрім стаціонарної допомоги хворим, лікарі проводять прийом у консультативній поліклініці. Пацієнти можуть отримати кваліфіковану консультацію, пройти, при потребі, курс стаціонарного лікування чи амбулаторного лікування і в подальшому знаходитися під спостереженням у спеціаліста.

У догляді за хворими, проведенні медичних процедур, операцій, маніпуляцій бере участь досвідчений колектив медичних сестер та чуйних санітарок, який відповідає усім вимогам знань та навиків.