Екстреної допомоги

Було створено на базі приймального відділення Центральної міської клінічної лікарні і відкрито 23 червня 2014 року.

Завідуюча відділенням – Хабер Олена Михайлівна 1963 р.н., лікар першої категорії, стаж роботи – 30 років, за спеціальністю 22 роки, завідує відділенням з 2014 року.

Відділення невідкладної екстреної медичної допомоги розгорнуто на 6 ліжок.

ВНЕМД забезпечене необхідним медичним устаткуванням та медикаментами для надання невідкладної допомоги. Відділення несе цілодобову ургенцію у відділеннях: ЛОР, ІМДЛ, ВАІТ, судинна неврологія, терапевтичний та хірургічний профіль – через день. Пацієнти поступають за направленнями поліклінік, швидкої допомоги та по самозверненню . У ВНЕМД пацієнти отримують якісну невідкладну допомогу та діагностику, належний догляд та лікування кваліфікованого медичного персоналу із застосуванням сучасного медичного устаткування та новітніх технологій.

Симптоматичне лікування важкохворих починається з моменту поступлення у відділення, паралельно – пацієнтам проводиться необхідний об`єм обстежень ( включаючи інструментальні та лабораторні обстеження).

Сучасне планування та розташування відділення дозволяє за короткий термін часу провести максимальну діагностику та вчасно надати допомогу ( УЗД-кабінет, лабораторія, перев`язочний кабінет знаходяться у відділенні). Протишокова палата та палата інтенсивної терапії облаштовані кардіо- моніторами, інфузоматами, пульсоксиметрами та забезпечені цілодобовою подачею кисню.

Згідно положення про відділення - певна категорія пацієнтів ( важкохворі та складні для діагностики) можуть перебувати у відділенні протягом 1 доби для встановлення діагнозу, далі пацієнта переводять у профільне відділення ЦМКЛ та інші заклади. Пацієнти , яким була надана допомога, і вони не потребують подальшого лікування, виписуються на амбулаторне лікування за місцем проживання.

Для прикладу – у 2015 році у ВНЕМД було обстежено 15 321 пацієнт, з них – 6 273 амбулаторно. Поступило у відділення -916 чоловік, з них переведено в інші відділення – 688 чоловік, в інші медичні заклади – 77 чоловік, виписано з покращенням – 116, померло – 16 чоловік. Середній термін лікування -1,0 доба.