тиждень імунізації Друк
Четвер, 24 квітня 2014 08:14

Всесвітній тиждень імунізації

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні з 24 до 30 квітня 2014 року оголошено Всесвітній тиждень імунізації. Цей захід пройде під гаслом «Не відставайте від життя».

Мета акції, яка була започаткована в Україні з 2005 року і проводиться щорічно, – це підвищення рівня інформованості населення щодо захисту від інфекційних хвороб шляхом проведення профілактичних щеплень та як наслідок підвищення рівня охоплення щепленнями дитячого та дорослого населення.

На сьогодні в світі за допомогою вакцини можна попередити близько 40 інфекційних захворювань. Це можливо завдяки тому, що майже в кожній країні світу існує національний календар щеплень, до якого входить вакцинація проти більшості відомих інфекцій.

В Україні до Національного календаря щеплень включена імунізація проти десяти найпоширеніших інфекційних хвороб, які є особливо небезпечними для здоров’я і життя людини, особливо дітей:

– це дифтерія, правець, туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, кір, краснуха, епідемічний паротит, вірусний гепатит В та гемофільна інфекція.

Завдяки імунізації подолано захворювання на віспу, Україна впродовж багатьох років є країною вільною від поліомієліту, на більшості територіях держави не реєструються захворювання на дифтерію та правець. Після впровадження щеплення проти гемофільної інфекції знизилися показники смертності дітей від гнійного менінгіту в 2 рази і від пневмоній в 1,5 рази.

В Європейських країнах щеплення проти вірусного гепатиту В проводиться уже багато років, тому захворюваність там на 10-15 разів нижча ніж в Україні. Позитивний досвід має впровадження щеплень проти пневмококу, який є одним із основних етіологічних факторів у структурі захворювань на гнійні менінгіти, отити, пневмонії. Щеплення проти туберкульозу в перші дні від народження дитини залишають їй шанс на виживання, адже ця інфекція для не щеплених дітей на першому році життя є смертельною.

Планомірна та своєчасно проведена імунізація гарантує забезпечення повноцінного життя та здоров’я кожної людини. Сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність.

«Не відставайте від життя», робіть щеплення і будьте здорові.