Центр нефрології та діалізу Друк E-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 26 жовтня 2010 11:56

             У суботу, 23 жовтня 2010р., в центральній міській клінічній лікарні відкрився

Центр нефрології та діалізу за участю  міністра охорони здоров’я Зеновія Митника, міського голови Віктора Анушкевичуса та головного лікаря ЦМКЛ Тараса Масляка.  Ці люди, незважаючи на економічну кризу в державі та скрутне фінансове становище в медицині, об’єднали всі свої зусилля заради спільної мети – здоров’я  мешканців  міста. На урочисте відкриття були запрошені перші медики міста, представники влади, преса.

          Центр нефрології та діалізу має три діалізні зали, які розраховані на 5 апаратів. Ремонт приміщень  зроблено за кошти міського бюджету. У рамках  державної програми  центру передано сучасну апаратуру та матеріали на суму близько мільйона гривень. На даний час  отримано  два апарати "штучної нирки". За словами головного лікаря міста Тараса Масляка, найближчим часом чекаємо ще на три. Зростання кількості хворих з патологією нирок, зараз їх в обласному центрі  близько 50, поставила на порядок денний створення в місті центру нефрології та діалізу. Існуючі потужності обласної клінічної лікарні уже не в змозі приймати хворих з міста.

           На сьогоднішній день замісна ниркова терапія — найдорожче в світі лікування. Видатки на допомогу одному хворому становлять від 10 до 20 тис. доларів на рік. Їх бере на себе держава. Проблема замісної ниркової терапії на Прикарпатті ще три роки тому була надзвичайно серйозною. Необхідної апаратури, щоб забезпечити життя хворим, не було. Утім, нині в Івано-Франківській області забезпечення "штучною ниркою" вдвічі краще, ніж в середньому по Україні, – каже міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник.

            Як  зазначив  завідувач  центру,   дані  апарати є  сучасними і дають змогу  розраховувати необхідні параметри – скільки саме шлаків та води необхідно вивести з організму. А новітня система водоочистки дозволяє не тільки зменшити кількість ускладнень на діалізі, але й продовжити життя хворих. Всі, хто потребує, отримують це лікування безкоштовно Якщо раніше вираховували показник „тривалість життя на діалізі”, то тепер він зник як такий. Хворі за умови регулярної терапії мають всі шанси дожити до глибокої старості.

 

Останнє оновлення на Вівторок, 26 жовтня 2010 15:09