Кардіохірургія центральної міської клінічної лікарні - сьогодні та перспективи на майбутнє. Друк E-mail
Написав Administrator   
Четвер, 14 березня 2019 15:24

Четвертий рік поспіль на базі відділення малоінвазивних методів лікування та реперфузійної терапії центральної міської клінічної лікарні проводяться операції на відкритому серці. Перші операції почали проводити з листопада 2016 року за участю  серцево-судинних хірургів НІССХ ім. М.Амосова  та завдяки сприянню і  підтримки професора В.В. Лазоришинця.   У 2016 році проведено 9 оперативних втручань на серці і його судинах з приводу ішемічної хвороби серця. У 2017 проведено 33 операції на відкритому серці, більшість з яких на працюючому серці та 3 складні випадки протезування клапанів серця та комбіновані операції в умовах штучного кровообігу. У 2018 році проведено 24 операції.

Від початку 2019 року   вже проведено 21 операцію на серці власними силами кардіохірургічної бригади ЦМКЛ та кардіохірургом Гудзенком Тарасом Борисовичем, який повернувся з тривалого 2,5-річного стажування в польській кардіохірургічній клініці (Шльонський центр хвороб серця в Забжу). Вже у цьому році застосовано новітні методи лікування ішемічної хвороби серця та набутих вад серця. Вперше в ЦМКЛ проведено операцію повної артеріальної реваскуляризації пацієнту 46 років з критичними стенозами серцевих артерій, що загрожували розвитку обширного інфаркту міокарду з ризиком раптової смерті. Вперше імплантовано біологічний аортальний клапан 74-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом, який дозволить не приймати по життєво антикоагулянти та значно покращити якість життя. Вперше проведено пластику-реконструкцію мітрального клапана у пацієнта з важкою мітральною недостатністю, що дозволило зберегти власний клапан серця, без його протезування і значно покращити якість життя 64-річному пацієнту.

У відділенні й надалі плануємо впровадження новітніх методів хірургічної корекції патології серця, а саме в напрямку малоінвазивних методик: протезування аортального клапана з міністернотомії, передньої мініторакотомії, пластики мітрального клапана серця з право бокової мініторакотомії, коронарного шунтування з приводу ІХС. Для впровадження всіх цих методик потребуємо деяких інвестицій в обладнання та інструментарій.

Останнє оновлення на Четвер, 14 березня 2019 15:32