Покращення доступності та зручності медичного обслуговування для інвалідів по зору Друк E-mail
Написав Administrator   
Середа, 13 лютого 2019 16:42

Cьогодні,  13 лютого  в  центральній міській клінічній лікарні відбулася презентація результатів проекту «Покращення доступності та зручності медичного обслуговування для інвалідів по зору».  Кабінети підписані шрифтом Брайля, направляючі стрічки для людей з вадами зору та зручні пандуси – такі зміни відбулися у центральній міській клінічній лікарні.

Ці кроки вдалося втілити за підтримки Програми розвитку ООН(ПРООН), який працює в Україні для впровадження реформи і покращення життя українців. Як розповів головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, працювали над цим проектом декілька місяців, створювали універсальний дизайн, тобто рівні умов для всіх категорій пацієнтів.

Директор напряму демократичного врядування  стратегічної групи ПРООН Маркус Бранд розповів, що  в ООН багато документів, за якими працюємо. Але для того, щоб ці документи працювали, нам треба робити конкретні зміни у реальному житті. І один з головних принципів – це саме універсальний дизайн. Для нас це важливо, адже це не лише фінансова підтримка, а зміна свідомості. Люди, які користуються візком, не повинні отримувати якусь благодійність. Вони просто мають право отримувати послуги як і всі інші мешканці.

Міський голова Руслан Марцінків розповів, що організація доступності в Івано-Франківську в десятці найважливіших для міста проблем. Тому міжнародна підтримка таких проектів є дуже важливою.

До виконання проекту залучили громадські організації «Біла тростина» та «Слід».