Лабораторна медицина в світлі реформування системи охорони здоров'я Друк
Четвер, 11 квітня 2019 14:42

Лікар-лаборант КДЛ ЦМКЛ  Іванна Сіщук та біохімік  Олена Долик відвідали  науково-практичну конференцію на тему «Лабораторна медицина в світлі реформування системи охорони здоров’я », яка відбулася в рамках Львівського медичного форуму 10 квітня 2019 року.

 
Поїздка в Пакистан. Друк
Вівторок, 09 квітня 2019 15:56

Поїздка в Пакистан.

Завідувач рентгенологічного  відділення  ЦМКЛ  Ігор Соколовський побував у  відрядженні в Пакистані, на запрошення   доктора Мурад Алі, який перебував в ЦМКЛ восени минулого року з  Міжнародною  медичною місією.    Соколовський І.М. прочитав дві  лекції для лікарів рентгенологів «Кт-коронарографія», одну лекцію для лікарів-початківців та інтерністів «Рентгенографія та комп’ютерна томографія грудної клітини». Роботу проводив на англійській мові, лекції читав на англійській мові. Відвідав з візитом дві приватні клініки (рентген відділення),  два приватні медичні університети, одну  приватну медичну школу для медсестер та рентген лаборантів, один  державний шпиталь (рентген відділення). Отримав сертифікат про проходження курсів FELLOWSHIP світового зразка та отримав 24 кредитні години як лікар-рентгенолог дійсні в будь-якій країні світу.

 
5 основних правил доброго здоров'я та довголіття Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019 07:37

 

5 основних правил доброго здоров’я та довголіття

від лікарів-терапевтів ТВ №2 ЦМКЛ.

1. Не переїдайте.

Ожиріння є однією з найсерйозніших загроз для здоров'я у світі. Нещодавнє дослідження в престижному журналі New England Journal of Medicine виявило, що ожиріння подвоїлося в більш, ніж 70 країнах з 1980 року і становить більше 4 мільйонів смертей щороку. Зайва маса тіла є другою після куріння причиною ранньої смертності. Старайтесь їсти менше жареного, жирного, солодкого їжі та хлібобулочних виробів, більше – овочів та фруктів.

2. Робіть щось активне кожен день.

Не потрібно прикладати героїчні зусилля, але Ви повинні використовувати своє тіло щодня, будь то швидка ходьба, похід або година в саду. Десятиліття досліджень показують, що лише 30 хвилин від помірної до інтенсивної фізичної активності знижують ризик серцевих захворювань, хвороби Альцгеймера, депресії та багатьох видів раку. Починайте свій день з ранкової гімнастики і вже за короткий час Ваше самопочуття покращиться.

3. Не куріть.

На даний момент це загальновідомо, але повторюємо: немає абсолютно нічого більш шкідливого для здоров'я, ніж куріння. Воно викликає десятки видів раку, серцево-судинні захворювання, деменцію, хронічне обструктивне захворювання легень. За даними Американської асоціації раку, куріння спричиняє кожну п'яту смерть у Сполучених Штатах, вбиваючи більше людей, ніж алкоголь, автокатастрофи, ВІЛ та нелегальні наркотики. Якщо Ви курите, є хороші новини: ваше тіло буквально починає відновлювати збитки, завдані курінням протягом декількох днів після припинення.

4. Будьте обережні з алкоголем.

Надмірне вживання алкоголю викликає значну кількість хвороб, таких як цироз печінки, серцево-судинні захворювання, онкологічні захворювання. Крім цього, погіршується сон та щоденна активність. Для жінок допустим є вживання однієї стандартної порції алкоголю в день - 350 мл пива середньої міцності (5%) або 150 мл (бокал) вина (12% алкоголю) або 45 мл міцного алкоголю (40%). Для чоловіків – вдвічі більше.

5. Не бійтесь лікарів.

Проходьте обстеження в терапевта або сімейного лікаря один раз в рік. З маленькими проблемами легше справитись, ніж з великими, тому не відтягуйте візит до лікаря, якщо Вас вже щось турбує.

Дотримуючись цих правил, Ви станете не тільки здоровішими, а й щасливішими, тому не чекайте початку нового місяця чи року, а розпочніть вже сьогодні.

 
Календар "Медицина і здоров'я" Друк
Середа, 03 квітня 2019 15:34

 
Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. Друк
Вівторок, 02 квітня 2019 14:36

 

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму.У цей день в усьому світі привертають увагу до людей з аутичними розладами.

Сьогодні в багатьох містах України  відбудуться флешмоби на підтримку дітей з аутизмом. Проте, щоб підтримати таких особливих дітей, не обов’язково йти на флешмоб, достатньо одягти щось блакитного кольору, вистачить навіть блакитної стрічки. Цей колір обрано не випадково, адже саме серед хлопчиків випадки аутизму та аутичних розладів стаються в середньому вп’ятеро частіше за дівчаток.

Аутизм – це не хвороба, а стан, з яким дитина з’являється на світ. При цьому аутизм неможливо діагностувати при народженні дитини. Аутизм не лікується, але коригується, тож людину з аутизмом можна адаптувати до соціуму.

За оцінками Всесвітньої організації здоров’я, на сьогодні із кожних 160 дітей один буде страждати аутизмом, який зберігається і в дорослому віці.

Близько 80% людей з аутизмом зазвичай ніде не працюють, хоча й мають високий рівень логічного мислення і чудово проявляють себе в роботі, що вимагає особливої пильності і уваги до деталей. Тож цей день покликаний боротися з дискримінацією. Усім нам слід цінувати різноманіття нашого суспільства і забезпечувати участь у ньому людям з аутизмом.